Aktualności

Wojewódzkie obchody Święta Policji w Katowicach

Data publikacji 20.07.2017

17 czerwca 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Uroczystość objął Patronatem Honorowym Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Krzysztofa Justyńskiego w uroczystości wzięła udział delegacja Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. z/s w Katowicach na czele z Prezes Teresą Bracką.

Przybyłych gości powitał Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, który odczytał list intencyjny skierowany do uczestników uroczystości od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. Wiceminister Sprawiedliwości Michał Wójcik, Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski, I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Prezydent Katowic Marcin Krupa, Konsulowie Honorowi Austrii, Mołdawii i Serbii, Pełnomocnik Terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich, Komendant Szkoły Policji w Katowicach, Komendanci Wojewódzcy Policji w Kielcach i Opolu, Naczelnik katowickiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji.

W trakcie uroczystego apelu, wszystkim zasłużonym wręczone zostały ordery i odznaczenia oraz akty mianowania na kolejne policyjne stopnie.

Po apelu uczestnicy uroczystości mogli zobaczyć pokaz musztry paradnej, a następnie wysłuchać koncertu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Na wystawionych czasowych stoiskach tematycznych goście mogli zobaczyć sprzęt i uzbrojenie wykorzystywane przez funkcjonariuszy Policji w codziennej służbie.

Oprócz policjantów swoje stanowiska wystawili także przedstawiciele innych służb i instytucji, na co dzień współdziałających ze śląskimi policjantami w zabezpieczeni bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Gwiazdą muzyczną święta był zespół „Need For Strings”, który dwukrotnie zaprezentował się na scenie.

FOTO: KWP Katowice