Aktualności

PAMIĘTAMY ! 17 września 1939 roku

Data publikacji 18.09.2017

W niedzielę, 17 września 2017 roku w 78. w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę i w Dniu Pamięci Ofiar Agresji Sowieckiej na Cytadeli Warszawskiej odbyły się uroczystości z udziałem wojskowej asysty honorowej i przedstawicieli najwyższych władz państwowych.

Na Placu Apelowym Muzeum Katyńskiego w Warszawie o godz. 13.00 odprawiona została Msza Święta w intencji ofiar II wojny światowej, której przewodniczył Biskup Polowy Wojska Polskiego Ks. gen. bryg.  dr Józef Guzdek.

Na zaproszenie organizatorów w uroczystościach wzięli udział członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 R. z oddziałów w Częstochowie, Katowicach i Warszawie.

Po nabożeństwie delegacje złożyły kwiaty w Epitafium Katyńskim. Następnie Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz spotkał się z rodzinami ofiar Zbrodni Katyńskiej w siedzibie Muzeum Katyńskiego, mieszczącego się na Cytadeli Warszawskiej.

Po południu członkowie naszego Stowarzyszenia wzięli udział w  Apelu Pamięci pod Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

FOTO. por. Robert Suchy/CO MON