Aktualności

Spotkanie opłatkowe Krakowskiego Oddziału Rodziny Policyjnej 1939 r.

Data publikacji 17.01.2017

16 stycznia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie opłatkowe członków Krakowskiego Oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. Organizatorką spotkania była Przewodnicząca Oddziału Pani Grażyna Tęczar.

Na zaproszenie Przewodniczącej w spotkaniu wzięła udział Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. Teresa Bracka i członek Zarządu Grzegorz Grześkowiak.

Witając gości Przewodnicząca Grażyna Tęczar podkreśliła wagę spotkania, które jest tradycją i wpisało się na stałe w kalendarz uroczystości Krakowskiego Oddziału Rodziny Policyjnej 1939 r.

W trakcie spotkania uczestnicy złożyli sobie życzenia. Nad duchową stroną spotkania pieczę trzymał Kapelan Małopolskiego Garnizonu Policji Ks. wikariusz Krzysztof Bogdał.

Podczas spotkania Prezes Stowarzyszenia Teresa Bracki poinformowała o podejmowanych działaniach naszego Stowarzyszenia w roku 2017 oraz o pracach remontowych przy Grobie Policjanta Polskiego w zakresie nowej iluminacji świetlnej, która w porze wieczorowo – nocnej będzie oświetlać Miejsce Pamięci Narodowej. Ponadto Prezes przekazała informacje dotyczące działań podjętych przez nasze Stowarzyszenie w sprawie awansów policjantów  – ofiar Zbrodni Katyńskiej, którzy jeszcze nie zostali awansowani.

Ponadto Prezes Teresa Bracka odpowiadała na bardzo liczne pytania członków oddziału, dotyczących funkcjonowania Stowarzyszenia jak i Zarządu w skali ogólnokrajowej oraz współpracy z innymi stowarzyszeniami, urzędami oraz instytucjami.