Aktualności

Spotkanie opłatkowe kierownictwa i kadry śląskiego Garnizonu Policji

Data publikacji 13.12.2016

13 grudnia 2016 roku w Katowicach odbyło się spotkanie opłatkowe. Szef śląskiego Garnizonu Policji insp. Krzysztof Justyński wraz ze swoimi zastępcami - insp. Romanem Rabsztynem, podinsp. Mariuszem Krzystyniakiem oraz insp. Piotrem Kucią, podjął Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafała Kochańczyka, naczelników i zastępców naczelników wydziałów, kierowników zespołów oraz policjantów piastujących samodzielne stanowiska w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach

Na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Krzysztofa Justyńskiego w spotkaniu wzięła udział delegacja Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939r. z/s w Katowicach na czele z Prezes Teresą Bracką.

Modlitwę poprowadził Ks. Bp Marek Szkudło, a następnie zwrócił się do uczestników spotkania w krótkim wystąpieniu o przeżywaniu duchowym Świąt Bożego Narodzenia.

Na uroczystości gościli także: przedstawiciele władz państwowych i samorządowych województwa śląskiego, Pełnomocnik Terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach, przedstawiciele innych służb mundurowych m. in. Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej i Celnej, Państwowej Inspekcji Drogowej, ZHP, a także przedstawiciele Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach oraz kapelani Policji Garnizony Śląskiego.

Insp. Krzysztof Justyński w słowach skierowanych do gości podziękował wszystkim zebranym za obecność oraz aktywny rok wspólnej działalności na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa. Komendant życzył wszystkim w tym świątecznym czasie, poza zdrowiem oraz sukcesami w życiu zawodowym i osobistym, właśnie spokoju i wytchnienia od trudów codziennej służby w gronie rodzinnym. Na koniec wszyscy zgodnie z tradycją, podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia wesołych świąt i szczęścia w nadchodzącym 2017 roku.